En Son Çıkan Bölüm

Useful Good-for-Nothing 36. Bölüm
Noblesse S 1.Bölüm %10 - %12.5
Yazar : Unknown 12 Ağustos 2015 Çarşamba


Bir güncel de daha birlikteyiz. Bu hafta da 1 bölüm var yine. Haftaya 2 bölüm veremeye çalışacağım (Ama büyük ihtimalle yine 1 bölüm gelecek :) ).

Gelelim haftanın 2.konusuna. Çoğu kişinin büyük umutlarla atlayacağı ama sonunda umutlarının yıkılacağı bir konu. Aslında Useful'un 25.bölümü bitirene kadar başka seriye başlamak gibi bir düşüncem yoktu ama aceleye seri seçimini aceleye getirmek istemediğimden bunları yazıyorum.

2.Seri olarak alabileceğim bir kaç seri:

1-My Heart is Beating
Sadece gender bender çevirmiş oluruz çok da güzel olur. Çizimleri çok güzel değil ama Ha İl Kwon'un diğer webtoonlarını ve eski bir webtoon olduğunu düşünürsek çizimleri de güzel. Konusu da en az Useful kadar güzel. Başka özellikleri: 1-Bitmiş bir seri 2-Çevirisi yarım bırakılmış bir seri.
Not: Raw'ı paralı olduğundan mecburen İngilizce çevirilerini kullanırım onlarında kalitesi berbat.


2-Zusun
Aslında bunun 3 veya 4 bölümünü çevirmiştim (Merak edenler Batoto'dan okuyabilirler) önce ama o zaman editin e sinden anlamıyordum ve çeviri de iyi değildi. Bu yüzden başlarsam çevirisini kontrol edip yeniden editleyeceğim. Ayrıca bu serinin ilk 5 bölümünün çevirisi var bende. Eğer ki bir çeviri grubu benimle ortak proje yapmak isterse bu seriyi ben ilk 5 bölümünü çevirip editlerim ayrıca geri kalan bölümlerin de editini yaparım.


3-Shuna no Tabi
Bu webtoon değil manga. Hayao Miyazaki'nin full renkli ve neredeyse hiç balon kullanmadığı resimli çocuk kitapları gibi ama anlattığı hikaye ve çizimlerindeki Studio Ghibli havasıyla Türkçesi kesinlikle olması lazım dediğim bir manga. Aslında bu mangayı Anianka takımı çevirmişti yıllar önce ama yıllardır Türkçesine ulaşılamıyor. Kayboldu gitti yani güzelim manga. Toplam 6 bölüm, 1 Ciltlik bir manga.

Aslında Noblesse-S'i ekleyecektim buraya da anladım ki şimdilik light novel çevirmek bana göre değil.

Şimdi bu 3 seri hakkındaki düşüncelerinizi alayım. Sizin de aklınızda güzel bir şeyler (Webtoon ağırlıklı) varsa yazın en azından başlasam mı diye düşünürüm :)


19.Bölüm: Media Fire & One Drive

Yorum Yaz

Subscribe to Posts | Subscribe to Comments

- Copyright © 2013 Only Webtoon - Gumi - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -